we make markets. worldwide.

Ambiente 2016

Mezinárodní veletrh Ambiente představí ve Frankfurtu nad Mohanem od 12. do 16. února 2016 trendy v oblasti stolování, kuchyně, zboží pro domácnost a dárkových předmětů. S návštěvností převyšující 135 tisíc je Ambiente nejdůležitějším veletrhem roku v oboru spotřebního zboží.

Každoročně se veletrhu zúčastní mnoho významných českých a slovenských vystavovatelů. Letos jej navštíví celkem 35 společností z České republiky, mezi nimi například Crystal BOHEMIA a.s., MOSER a.s., GASTRO INTERIEUR s.r.o. a další. Ze Slovenské republiky přijedou 4 úspěšné firmy, například Rona a.s. nebo R-GLASS Trade s.r.o.

ambiente

Ambiente Trend Show představí velkolepou prezentaci nejnovějších trendů v rámci čtyř témat: „artisanal gardening“, „futuristic couture“, „functional simplicity“ a „composing freedom“. Tyto trendy, identifikované studiem bora.herke.palmisano, jsou inspirovány posledním vývojem v designu, umění, módě a architektuře. Zastřešující motiv „zachovat a rozvíjet“ je obsažen ve všech čtyřech stylech a zdůrazňuje zvyšující se požadavky kladené na spotřební zboží designéry, výrobci, i spotřebiteli.

Veletrh Ambiente je znám svým špičkovým doprovodným programem. V rámci podpůrných programů „Talents“ a „Next“ mají mladí designeři nábytku a výrobků jedinečnou možnost nastartovat svou hvězdnou kariéru. Show „Solutions“ představí chytré a zároveň kreativně řešené nápady pro jídelní stůl, kuchyň a domácnost. Ambiente je také místem předání několika prestižních cen. Za pozornost určitě stojí cena Design Plus Award, která klade důraz nejen na estetické kvality spotřebního zboží ale i jeho praktičnost. S cílem podpořit originalitu je udělována i anticena Plagiarius poukazující na plagiátory.

ambiente

Partnerskou zemí pro tento rok je Itálie, která slibuje rozsáhlou prezentaci výrobků s důrazem na kvalitní design. Italskou expozici zaštítí mezinárodně uznávaná designérka Paola Navone. Paola je známá nejen na italské designérské scéně a její styl je mezinárodně uznáván už od osmdesátých let. 

Toolbar-Navigation