we make markets. worldwide.

Trendy veletrhu Ambiente 2017

V rámci veletrhu Ambiente představí studio bora.herke.palmisano velkolepou přehlídku současných trendů s hlavním tématem „Inspirující udržitelnost“ na základě čtyř jedinečných trendů inspirovaných nejnovějším vývojem v oblasti designu, umění, módy a architektury.

Delicate Structures / Jemné struktury

Charakterizující filigránské struktury, povrchy čerpající inspiraci z přírody a inovativní výrobní procesy a povrchové úpravy, které dávají vzniknout krásným a na dotek příjemným povrchům lákajícím k dotyku. Trendy jsou krystaly ledu, povrchy připomínající vlnící se vodní hladinu, žebroví listů, písek umetený či naopak zbrázděný poryvem větru a náročně zpracované povrchy. Pomocí 3D tisku a laserové slinování je napodobována práce matky přírody a výsledkem jsou úžasné a špičkové umělecky zpracované produkty.

Honest Materials / Poctivé materiály

Charakteristické pro tento trend je vysoce kvalitní řemeslné zpracování a věrnost designu, což přispívá k udržení tradic. Pečlivý přístup k původním materiálům dává vzniknout produktům, jež jsou pevně ukotveny v realitě a jsou stejně nenápadné jako odolné. Trendem je jednoduchý vzhled s náznakem nepravidelnosti, jež mu dává určitý šarm. Typická je pro něj kamenina, smalty, litina, len, a vládne mu barevná paleta všech odstínů dřeva v kombinaci s barvami lesních plodů.

Jumbled Pattern / Změť vzorů

Tento trend je poctou bezstarostnému mládí a pozvánkou ke svobodnému využití fantazie. V nezkrotném chaosu vzorů a motivů hraje fantazie stejnou váhu jako nostalgie a originalita. V tomto tvůrčím stylu se geometrický vzor prolíná s reprezentativní okázalostí, bizarní s naivním, retro s domáckým. Tón udávají jasné barvy, jimž dodávají veselé akcenty různé hravé ozdoby, knoflíky a emblémy.  

Notable Shapes / Nezapomenutelné tvary

Čistý a charakterní interiérový design s jasnou siluetou je tou správnou cestou, jak na výsluní vrátit eleganci. Epicentrem tohoto trendu je skulpturální forma – sebevědomá, monolitická a těžká. Těžké materiály, tmavá tvrdá dřeva, kůže, samet, mramor a kov dávají vzniknout kontrastním plochám, jež se uplatňují v často zarážejících kombinacích umocněných nezapomenutelnými efekty vsadek, diamantových motivů a geometrických vzorů.

Více informací o veletrhu Ambiente naleznete zde nebo na našich facebookových stránkách.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Toolbar-Navigation