we make markets. worldwide.

Ateliér textilní tvorby UMPRUM na Heimtextil 2017

Veletrh Heimtextil 2017 je významnou událostí pro všechny tvůrce, výrobce, obchodníky i nadšence v odvětví textilu. Je ukazatelem trendů, zdrojem inspirace i místem pro navazování nových kontaktů. Ateliér textilní tvorby UMPRUM se zde již po sedmé pod vedením Jitky Škopové představí v sekci Campus Heimtextil. Vystavovat bude studentský design na téma Textilní architektura, novodobí nomádi, alternativní bydlení a ekologie.

Ateliér se vedle tradičních technik dlouhodobě zabývá hledáním inovativních využití nejrůznějších materiálů. Zároveň jsou respektovány potřeby pro udržitelný rozvoj a ekologii. Filozofie ateliéru se odráží i v tématu pro letošní ročník veletrhu Heimtextil, kde bude představeno pět projektů vzniklých ve spolupráci s českým výrobcem Svitap J.H.J. spol. s.r.o. V souvislosti s hlavní myšlenkou - jak by měl vypadat bytový textil současného století - se ateliér zabýval novými robotickými přístupy při vzniku textilií, vytvořeny byly studie textilních mostů, velkoplošných membrán a vznikla i vize kostela 21.století.

Expozici Ateliéru textilní tvorby oživí materiálový kvíz, který se na jejich loňské výstavě Experimentální materiály a textil na London Design Festival stal velmi oblíbeným. Verze pro letošní Heimtextil bude navíc soutěžní.Představena bude i nová publikace Experimentální textil a materiály mapující na třicet neobvyklých experimentálních projektů studentů Ateliéru textilní tvorby.

Toolbar-Navigation