we make markets. worldwide.

Automechanika 2018 – jubilejní 25. ročník

Ve dnech 11.–15. září 2018 otevře Automechanika, mezinárodní veletrh zařízení, náhradních dílů, autopříslušenství a služeb v automobilovém průmyslu, brány frankfurtského výstaviště veřejnosti již po pětadvacáté! Jubilejní ročník s sebou přinese mnohé změny – příhodné synergie spojením s veletrhem REIFEN, zavedení nové moderní haly 12, další produktové skupiny či bohatý doprovodný program!

Veletrh Automechanika, jenž se koná jednou za dva roky ve Frankfurtu nad Mohanem, je již 50 let nejvyhledávanější událostí automobilového aftermarketu. V loňském roce vystavovalo 4 843 firem ze 76 zemí světa a navštívilo jej 132 944 návštěvníků ze 170 zemí. Největší novinkou pro letošní rok je spojení s veletrhem REIFEN, který rozšíří platformu veletrhu o sekci pneumatik a kol. Spojení veletrhů nabízí dokonalou synergii: prodejci kol a pneumatik budou moci představit více z nabízeného sortimentu svých služeb, zatímco prodejci automobilů rozšíří svou produktovou nabídku. Pozornost zde bude věnována také speciálním pneumatikám, kolům a ráfkům pro sportovní vozy či SUV, ale také použitým pneumatikám, péči o ně, opravám nebo podmínkám jejich skladování.

Nabídku produktů a služeb rozšíří letos poprvé také nová produktová skupina s názvem Classic Cars. Tím se Automechanika stává jediným odborným veletrhem, který se zabývá tematikou klasických automobilů i veteránů a na celý segment nahlíží z pohledu B2B. Od karoserií, oprav i servisu až po řešení financování či pojištění – to přitáhne odborníky z celého světa a vytvoří jedinečnou obchodní platformu pro sektor veteránů

Obě letošní novinky, REIFEN i produktovou skupinu Classic Cars najdete v nové moderní hale 12, která bude poprvé zpřístupněna právě v rámci veletrhu Automechanika. Hala 12 o celkové výměře 33 600 m2 nabídne, kromě moderního designu a vybavení, 3 výstavní podlaží, na 800 parkovacích míst, 2 bistra s kapacitou 50 osob a 2 plnohodnotné restaurace s kapacitou 200 osob. 

Součástí doprovodného programu bude již tradičně také Automechanika Academy, v rámci které proběhnou nejrůznější přednášky, semináře, diskuse i workshop, a to po celém výstavišti. Mezi nejzajímavější patří například téma „Mobility of the Future“, jehož prezentace nabídnou návštěvníkům v prostorách „Festhalle“ speciální pohled do budoucnosti. Výrobci ultramoderních technologií zde představí své vize moderních autoopraven spoléhajících na práci robotů, 3D tisku a rozšířenou realitu. Za zmínku stojí také blok diskusí a přednášek s názvem „Collision Talk“, který v roce 2016 přilákal více než tisíc návštěvníků. Přednášející se zde budou zaobírat otázkou, kam se ubírá trh oprav vozů poškozených při autonehodách, neboť v současnosti pojišťovny stále více prohlubují své kontrolní mechanismy, a navíc začínají jako doplňkový produkt nabízet i služby autoservisů, což běžné autodílny vystavuje značnému tlaku. Stejně jako v předchozích letech je účast na všech akcích Automechanika Academy bezplatná a není nutné se předběžně registrovat. Inspiraci i nové informace tu tak může načerpat úplně každý.

Ani letos nebude chybět slavnostní předávání prestižního ocenění Automechanika Innovation Award. U příležitosti pětadvacátého výročí veletrhu bude jejích 12 kategorií rozděleno do tří nových úrovní, které soutěžícím výrobcům nabídnou různé druhy propagace a prezentace navíc v rámci veletrhu – Nominee, Finalist a Winner. Stánky vítězů se stanou přímo součástí komentovaných prohlídek pro návštěvníky. A pro ty hravější jsou u příležitosti již zmíněného jubilea připraveny „Mechanic Games“, v rámci kterých se návštěvníci mohou těšit na množství soutěží.

Více informací o veletrhu a jeho doprovodném programu naleznete zde. Také můžete navštívit naši facebookovou stránku.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Toolbar-Navigation