we make markets. worldwide.

Trendy veletrhu Christmasworld 2017

Ve dnech 27. až 31. ledna 2017 budou ve Frankfurtu nad Mohanem v rámci veletrhu Christmasworld 2017 představeny současné trendy inspirované hlavním mottem letošního ročníku „Delightful moments“ a nejnovějším vývojem v oblasti designu, umění, módy a architektury.

Surreal laboratories / „Kabinet snů“

První trend charakterizují bizarní formy, syntetické barvy a futuristické nápady - to vše má za cíl vytvořit fascinující dekorační efekt, pohybující se na hranici science fiction (inovačních technologií) a svátečnosti (tradičních umění a řemeslné práce). Tento futuristický trend dokreslují umělé, téměř toxické barvy, vzrušující přehnaná pompéznost, třpytivá pozlátka a hra světla, spousty transparentních materiálů a odstíny chladné modré a šedé.

Hliníkové fólie, plexisklo, latex a doplňující efekty propůjčující materiálům vysoký lesk, povrchy působící jako pěna, perforace a vystřihované tvary – to vše zde má své místo. Světlovody z technologicky špičkových materiálů, tekutiny a futuristické formy vytištěné z 3D tiskárny či vyrobené rukou řemeslného mistra jako by snad ani nebyly reálné ve spojení s perlami a flitry, křišťálem, porcelánem a sklem s hypermoderními pohledovými vlastnostmi a duhovými efekty.

Boho treasuries / „Pokladnice boho“

Fascinující materiály, barvy a vzory spojené s přírodou – tento trend kombinuje touhu zdobit a obklopovat se luxusem s vášní pro jednoduché a přírodní předměty. Designová řešení obsahují fascinující vzory rostlin, květů a listů a evokují tak období květinového hnutí hippie. Barevná paleta zdůrazňuje přírodní kouzlo venkova - dýňová žlutá, hrášková zelená a červená řepa v kombinaci s živočišnými zemitými odstíny jako je jíl, světlý mramorový štěrk a tmavá břidlice. 

 Příroda a 70. léta 20. století poskytují inspiraci pro vzory s oblaky, mozaikami či botanickými a květinovými tisky, perokresbou a nášivkami. Ty jsou pak ideálně doplněny kašmírovými a žakárovými vzory s efekty tapisérie. Prosté materiály jako bavlna, plátno, čiré sklo a hladké dřevo se propojují s luxusně vyhlížejícími brokáty, krajkami, ozdobnými lemovkami a pajetkami, ptačím peřím, sametem, stříbrnými nitěmi a tibetskými ovčími kůžemi. 

 

Quiet harmonies / „Tichá harmonie“

Pro třetí trend jsou typické jednoduché, hladké materiály, povrchy s čistým vzhledem a neutrálními tóny jsou oslavou krásy jednoduchosti. Lehký, příjemný dojem není rušen ničím složitým či přehnaným. V souladu s tím je i barevná škála: čisté neutrální barvy v rozpětí od světlých a tmavých odstínů šedi po teplé tóny bílého smaltu, vanilky a medu.

 Prosté materiály vysoké kvality mluví sami za sebe. Přírodní len, vlna a bavlna, měkká plst, kašmír a merino ladí s elegantními druhy dřeva, skla, smaltu, keramiky a porcelánu. Tvary zůstávají umírněné a nenápadné. Výsledný efekt designového řešení je jednoduchost, redukce, minimalismus, harmonie.

 

Playful possibilities / „Hravé možnosti“

Zde jsou charakteristické originální kousky vintage a retro vzhledu provázané s moderním designem, které vždy udělají ze všedního dne svátek. Neobvyklé, nekonvenční motivy a postavy se objevují spolu s tradičními motivy a návrhy, které byly interpretovány novým a nekonvenčním způsobem, aby pak společně vytvořily originální efekt. Barevná škála začíná piniovou zelenou, tmavou džínovou modří, korálovou, mléčným odstínem mandarínské žluti a pokračuje šedou, pískovou a tmavě hnědou.

 Mezi typické materiály patří džínovina ve všech variantách, směsové tkaniny, tvídy a nopkové tkaniny, geometrické vzory a kostka, ale i lakované povrchy, plasty a lisované materiály, přírodní dřevo nebo dřevo napuštěné barvou. Designové řešení využívá přesně vykreslených okrajů a linie prošití.

 

Konkrétní tvář dává trendům již tradiční Christmasworld Trend Show, která je cenným zdrojem inspirace nejen pro maloobchodníky či specialisty na dekorace, ale také pro provozovatele zahradnických center a obchodů pro kutily, manažery obchodních center, floristy, či velkoobchodníky a dovozce skleněných, porcelánových a keramických výrobků. Styly představené v rámci jednotlivých trendů tak slouží jako návod k výběru produktů, které vyhovují současným trendům, a způsobům, jak je atraktivně představit zákazníkovi.

„Trendy je možné nahlížet jako nezávislé, uzavřené scénáře, anebo lze využít jednotlivé prvky k načerpání inspirace pro vlastní nápady,“ dodává Annetta Palmisano.       

Pro ročník Trend Show 2017 / 2018 připravilo designové studio bora.herke.palmisano čtyři tématické scénáře – „A gentle touch of NATURE“, „A distinctive figure of MODERNITY“, „A valuable handling with TRADITION“ and „A fanciful celebration of JOY“.

Toolbar-Navigation