we make markets. worldwide.

Cleanzone 2018: ochrana, digitalizace a moderní medicína

Mezinárodní veletrh Cleanzone ve dnech 23.–24. října 2018 opět otevře své brány veřejnosti. Na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem představí poslední inovace z oblasti mikrotechnologie, zdravotnické technologie či potravinářského průmyslu. V loňském roce se zde představilo přibližně 1200 firem ze 40 zemí světa, z toho jedna třetina všech vystavovatelů každoročně přijíždí ze zahraničí.

V roce 2017 zaznamenal veletrh také nárůst návštěvníků o celkových 13 % a stejný trend je očekáván i nadále.  Mezi top 10 jednoznačně řadíme návštěvníky z Číny, Rakouska, Dánska, Finska či Španělska, ale i odbornou veřejnost z České republiky, která veletrh Cleanzone pravidelně navštěvuje.

Témata, která budou doprovázet celý veletrh, se v letošním roce zaměří na otázku bezpečnosti a ochrany v čistých prostorách. Důraz bude kladen například na kontrolu digitálního přístupu či na ochranu proti padělání, neboť díky konstantnímu vývoji biotechnologií i genetickému inženýrství je cílení na vlastní diagnostiku stále častější. Jedním z nejdůležitějších aktuálních témat oboru jsou stále se zvyšující požadavky kladené na čisté prostory moderní medicíny a výrobky zdravotnické techniky. Veškeré oblasti, kterým se letošní ročník veletrhu Cleanzone bude věnovat, jsou propojeny klíčovým tématem inovací v oblasti digitalizace a energetické účinnosti.

Zajímavou součástí veletrhu je platforma CleanzoneCampus, jež cílí na projekty výzkumných ústavů zabývajících se problematikou čistých technologií. Platforma CleanzoneCampus spojuje všechny vědce a odborníky na jednom místě ze světa inovací a zajištění životaschopnosti čisté techniky.

Důležitou součástí veletrhu je nepochybně CleanzoneConference, rozdělená na čtyři tematické bloky: Cleanroom for Life, Upgrade your cleanroom efficiency,CleanLifeSciences – Thenextlevela Cleanroom: Modeling the future. CleanzoneConference přináší díky řadě přednášejících expertů ty nejaktuálnější informace o spolehlivém a efektivním plánování, vytvoření a provozu čistých prostor stejně jako o kritických bodech celého procesu.

I letos proběhne vyhodnocení již sedmého ročníku prestižního ocenění CleanroomAward. Cena je každoročně udělována výrobcům, kteří představí ty nejlepší nápady v oblasti inovace, udržitelnosti a energetické účinnosti v čistých prostorech. Slavnostní ceremoniál předávání proběhne poslední den veletrhu, 24. října 2018, a výherce si převezme šek v hodnotě 3000 eur.

Více informací o veletrhu a jeho doprovodném programu naleznete zde. Také můžete navštívit naši facebookovou stránku.

Vstupenky si můžete rezervovat zdarma do 15.9.2018, poté budou k zakoupení on-line za 38 €. Díky tomu se vyhnete čekání u pokladen ve Frankfurtu nad Mohanem. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Více informací k veletrhu i doprovodnému programu najdete na webových stránkáchcleanzone.messefrankfurt.com

Toolbar-Navigation