we make markets. worldwide.

Heimtextil 2015 - doprovodné akce

V rámci veletrhu Heimtextil se již tradičně můžete těšit na připravované doprovodné akce, letos to totiž bude skutečná senzace.

Největším lákadlem je bezpochyby Heimtextil Theme Park – moderní platforma předávání informací a znalostí o textilních inovacích. Tématem sezóny je prožitek – kategorie se dále dělí na Obchod, Pohostinství, Technologie a Udržitelnost. Součástí exhibičního parku bude také Galerie materiálů a Pavilon barev.

Trendspoty – v celém areálu budou umístěny speciální objekty, které budou propagovat ThemePark – konkrétně se jedná o tři instalace s názvy: Zeď (zaměřená na tapety a další dekorace stěn), Slunce (zaměřená na stínící látky) a Obchod (kde se naučíte, že prodej a nákup už dávno není jen o směně zboží za peníze).

Art Café - za servírování tradičních britských specialit bude návštěvníkům nabídnut komfort moderních interiérů, které tak dostanou zcela nový rozměr a utkví v paměti návštěvníků o to déle.

Consorzio Tendaggio Italiano – tradice, inovace a preciznost italských mistrů závěsů i s možností osobního setkání s členy tohoto známého konsorcia.

Cena za inovaci „Architektur + Textil Objekt“ – u látek je nesmírně důležitá jejich architektonická využitelnost stejně jako možnost textilního řešení pro celé místnosti, proto Heimtextil ve spolupráci s architektonickými magazíny udílí cenu za inovace, která tuto důležitost připomíná.

Schlafkampagne – přednášky orientované na zdravý spánek a vliv globálního oteplování na naše spací návyky, to zní jako velká zajímavost, neváhejte se zastavit a načerpat informace o tomto fenoménu hned vedle Café Dialog.

Kampus – nejčerstvější designérské nápady hned z několika zemí budete moci zhlédnout v prostorách hotelu Europe v podobě prací studentů a absolventů předních evropských umělecky zaměřených škol.

3. ročník soutěže pro mladé kreativce Upcycling – soutěž určená studentům a absolventům interiérového designu a designu obecně, která klade důraz na využití starých materiálů k vytvoření něčeho nového, hezkého s přidanou hodnotou

DecoTeam – poprvé v historii DecoTeam nabídne celodenní program s názvem Poznejte svět látek, který zahrnuje podsekce Život ve městě a Život na venkově.

Ambiciózní mix stylů – to je název pro speciální přehlídku, která vznikla v kolaboraci s frankfurtskou oděvní a módní školou. Jak její žáci přetvořili tradiční kroje v něco moderního, to už se nechte překvapit v hale 11.

Green Village – jak vyrábět udržitelné textilie udržitelným a šetrným způsobem se dozvíte v Galerii 1.

Komentované prohlídky – ať už jste designér, architekt, nákupčí, či jen zvídavý návštěvník, z palety nabízených komentovaných prohlídek si určitě vyberete.

Toolbar-Navigation