we make markets. worldwide.

Heimtextil 2020 jako první veletrh v novém roce určuje textilní trendy

Největší mezinárodní veletrh bytového textilu a textilu pro veřejný sektor Heimtextil bude vůbec první, který se představí v roce 2020 na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem, a to ve dnech 7.–10. ledna.

Na minulém ročníku vystavovalo své produkty více než 3 tisíce vystavovatelů a dorazilo také přes 67 tisíc návštěvníků, kteří přijeli načerpat inspiraci ze segmentů nábytkových textilií, interiérových dekorací, ložního a koupelnového textilu, dekorací na zeď a dalších.

Trendy pro sezónu 2020/21 se zaměří na interiérový design a budou součástí extravagantní prezentace v rámci programu Trend Space v hale 3.0. Těchto pět trendů dostalo společný název Where I belong a konkrétně se jedná o Maximum Glam, Pure Spiritual, Active Urban, Heritage Lux a Multi-Local. V hale 3.0 se bude konat i Trend Space Lecture Area s předními designéry a experty, kteří promluví o vlivu trendů na celý segment.

Další důležitou akcí veletrhu se stane expozice Interior.Architecture.Hospitality EXPO v hale 4.2, kde budou vystavovat vybraní výrobci inovativních produktů pro veřejný sektor. Právě zde budou probíhat prohlídky s průvodcem organizované uskupením world-architects, kteří sami vyberou ty nejzajímavější místa, kudy vás provedou.

Těšit se můžete i na mezinárodní soutěž New & Next University Competition se zaměřením na textilní design, které se zúčastní studenti univerzit a ti nejlepší pak budou moci ukázat světu své návrhy v hale 3.0.

Přednášková platforma Sleep! The Future Forum v hale 11.0 nebude chybět ani v roce 2020. Bude plná prezentací, přednášek a diskuzí o posledních průzkumech a studiích o tom, jak se v noci nejlépe vyspat. Dozvíte se zde také spoustu novinek o textilních inovacích. V rámci programu DecoTeam v hale 8.0 máte možnosti zúčastnit se workshopů a přednášek a prohloubit své znalost v oblasti bytového textilu. Green Village v hale 12.0 bude místem, kde se dozvíte všechno o ekologicky produkovaných textiliích, a i zde budou probíhat komentované prohlídky.

Na veletrhu bude ale seminářů a přednášek celá řada, a tak určitě doporučujeme navštívit i Design Dialog, kde se během prvního dne sejdou výrobci a zástupci nábytkového segmentu spolu s experty na trendy a prodiskutují inovace a nápady. Naopak poslední den si nenechte ujít Interior.Architecture.Hospitality Talents, ve kterém se představí studenti a začínající designéři. Přednášky v programu Interior.Architecture.Hospitality Lectures v hale 4.2 na téma Diversity povedou bytový architekti a hoteliéři.

Akce Printed Interior Decoration Lectures ve spolupráci s organizací ESMA a expertem Thomasem Poetzem nabídne možnost dozvědět se o nejnovějších technologií tisku v oblasti bytového textilu, který může pomoct výrobcům dělat jejich produkty jedinečné.

Pokud vás zajímají výrobky z Asie, neváhejte se podívat do hal 10.0, 10.1, 10.2 a 10.3, které budou vyhrazeny výhradně pro asijské vystavovatele, tzv. Asian Selection. Do Galerie 0 by zase měli zavítat všichni, kteří chtějí poznat nejnovější produkty pro domácí mazlíčky v produktové sekci All about Pets.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Více informací o veletrhu naleznete zde nebo na našich facebookových stránkách.

Toolbar-Navigation