we make markets. worldwide.

Intersec Building poprvé jako samostatný veletrh na Light+Building

Po dvou letech se do Frankfurtu nad Mohanem vrátí veletrh osvětlení a technologie budov Light + Building, který se zde bude konat ve dnech 8.–13. března 2020 a oslaví své 20. narozeniny.

Tento veletrh je jedním z nejnavštěvovanějších na světě, posledního ročníku se zúčastnilo okolo 2700 vystavovatelů a 220 tisíc návštěvníků. Letos bude hlavní novinkou samostatný veletrh zabezpečovacího a bezpečnostního průmyslu Intersec Building. Ten ve Frankfurtu v předchozích letech tvořil pouze samostatnou sekci, ale v následujícím ročníku bude probíhat souběžně s Light + Building.

Mottem veletrhu je Connecting. Pioneering. Fascinating. Zároveň tvoří tři hlavní kategorie, které zastřešuje jednotné téma Dynamic Digitalisation. Connecting se zaměřuje především na chytré, bezpečné a udržitelné řízení energií, elektronické zabezpečení budov, inteligentní infrastrukturu, chytré město a elektrickou mobilitu. Pioneering se snaží vylepšit a lépe využít věci, které už existují, například světelné spínače, které by mohly měřit, kdy je zapotřebí jejich údržba. Poslední kategorie Fascinating se soustředí na osvětlení a design svítidel.

Hlavní akcí doprovodného programu bude Trend Forum, na kterém budou představeny tři trendy pro sezonu 2020/21, kterými jsou organic sculptures, studied masterpieces a inventive collages, jež navrhlo studio bora.herke.palmisano. Doporučujeme navštívit také výstavu Smart living in an E-house, která ukáže, jak bezpečné, pohodlné a energeticky nenáročné je v dnešní době žít v chytrém domě. Uvidíte zde celý systém v plné funkčnosti, který zařizuje na míru realizované komfortní bydlení.

Power for Mobility, konaná v hale 9.0, bude také jednou z důležitých akcí na veletrhu, vzhledem k tomu, že e-mobilita je jedním z nejzásadnějších témat Light + Building a je také důležitým krokem ke snížení emisí. Na Power for Mobility budou představeny prerekvizity nutné k integraci nabíjecích stanic do elektrické infrastruktury budov v rámci digitálních projekcí. Bude zde také prostor k diskusi mezi všemi, kteří se o tento obor zajímají a chtějí se o něm dozvědět víc. BIM @ Light + Building tu bude pro všechny, kteří se zajímají o tzv. Building Information Modeling, který je využíván čím dál častěji především pro plánování rozsáhlých stavebních projektů, což pomáhá zrychlit plánování i výstavbu budov.

Pokud byste se chtěli vzdělávat a dozvědět se o novinkách a inovacích v oboru, nabízí Light + Building celou řadu přednáškových programů. Technology Forum se bude konat na veletrhu už popáté a bude na něm k vidění celá řada přednášek o inovacích a technologických řešení i možnost diskuse s odborníky. Intersec Forum už bude na veletrhu také popáté a naplní každý den halu 9.1 přednáškami z oblasti bezpečnostních technologií. Pokud byste se rádi dozvěděli více z oblasti architektury, navštivte Architects’ Forum, kde budou probíhat přednášky od expertů v oboru.

Především bude ale na Light + Building spousta soutěží. V Design Plus powered by Light + Building soutěží energeticky nenáročné produkty s inovativním designem orientované na budoucnost. Předávání cen se uskuteční během prvního dne veletrhu a oceněné produkty budou poté vystaveny v rámci speciální výstavy. AIT Award se zaměřuje na architekturu a interiérový design. Ve vybraných kategoriích vybere vítěze porota složená z uznávaných architektů. Soutěž Innovation Award for Architecture and Technology používá architektonická kritéria ke zhodnocení produktů z pohledu designu a technologií. Zhodnocované produkty budou také představeny na zvláštní výstavě. Wa Award, pořádaná časopisem wa-wettbewerbe, je také soutěž zaměřená na architekturu, ale účastní se jí studenti na školách v německy mluvících zemích. Předávací ceremonie se bude konat právě na Light + Building. Pro mladé designéry nabízí Messe Frankfurt výstavní plochu zdarma v rámci akce Young Design, kde budou své produkty vystavovat návrháři světel, kteří chtějí své návrhy prosadit do sériové výroby. BUILTWORLD Innovation Forum by Light + Building se zúčastnilo 50 startupů, z nichž porota vybrala 25, jež představí své produkty v této sekci na Light + Building.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Více informací o veletrhu naleznete zde nebo na našich facebookových stránkách.

Toolbar-Navigation