we make markets. worldwide.

Jean-Paul Gaultier na veletrhu Christmasworld 2012

Veletrh Christmasworld 2012 navštívil světoznámý návrhář Jean-Paul Gaultier a představil vánoční stromeček, který navrhl pro charitativní organizaci Enfant@lhopital založenou Carlou Bruni-Sarkozy.

Vánoce a design patří neodmyslitelně k sobě. To potvrzuje i sdružení návrhářů Association Les Sapins de Noël des Créateurs, které potenciálu Vánoc už 16 let využívá a každoročně zve k účasti nejvýznamnější umělce z oborů módy, architektury a designu, aby vytvořili pozoruhodné variace vánočního stromku. Ty jsou pak vydraženy a výtěžek použit pro dobročinné účely. Svá díla letos představilo 30 módních návrhářů a značek, jako je Chanel, Dior, Diane von Fürstenberg, Jean-Paul Gaultier a mnoho dalších ikon módní a designérské scény.

Díky spolupráci mezi veletrhem Christmasworld a Association Les Sapins de Noël des Créateurs byl vánoční designový stromek z dílny Jeana-Paula Gaultiera vystaven na veletrhu Christmasworld. Jean-Paul Gaultier se osobně zčastnil jeho slavnostního představení. 

 

 

 

J.-P. Gaultier a Detlef Braun, viceprezident Messe Frankfurt GmbH

Francouzský módní návrhář vytvořil svůj stromek ze záplavy zelených hedvábných třásní volně splývajících z pevné konstrukce. „Chtěl jsem navrhnout vánoční stromeček přesně tak, jak navrhuji šaty. Inspiroval jsem se ve 20.letech minulého století, v době art-déco, Velkého Gatsbyho.“ říká o svém návrhu Jean-Paul Gaultier a dodává „Vypadá pořád jako vánoční stromeček, ale můžete si také představit, že to je tanečnice charlestonu. Je to tedy takový vánoční stromek oblečený do šatů na charlestone.“

 

Vystavovatelé i návštěvníci veletrhu Christmasworld mají jedinečnou příležitost toto umělecké dílo nejen obdivovat, ale také ho na konci veletrhu vyhrát v tombole.

 

Toolbar-Navigation