we make markets. worldwide.

Mezinárodní trienále Jablonec 2017 míří i do Frankfurtu

Společnost Messe Frankfurt se stala partnerem Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017. Část projektu REDESIGN budou tak moci shlédnout i návštěvníci únorového veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem.

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 představí opět to nejlepší, co se z oboru skla, bižuterie a autorského šperku v posledních třech letech objevilo na českém trhu, ale též současné ateliérové sklo a tvorbu odborných škol.Pořadatel projektu, kterým je státem zřizované Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, připravuje na období od června do října příštího roku celkem čtyři výstavy na různých místech Jablonce nad Nisou a ve spolupráci s partnery také řadu doprovodných akcí.

Speciální výstavní projekt REDESIGN Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou realizovalo ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně. Během trienále se tento projekt stane součástí stálých expozici muzea. Studenti ateliéru Design skla vedeného doc. Petrem Stanickým se nechali inspirovat sbírkovými předměty muzea k vytvoření jejich současných interperetací. „Možnost prezentovat nejen vybrané výsledky tohoto projektu, ale celý koncept našeho trienále ve Frankfurtu nad Mohanem je pro nás obrovskou ctí. Partnerství Messe Frankfurt si velmi vážíme. Dokazuje, že náš projekt je v rámci oboru opravdu mimořádný a jedinečný a významně přispívá k šíření dobrého jména českého skla“, dodává Valečková.

Toolbar-Navigation