we make markets. worldwide.

Studentka UMPRUM Aneta Dvořáková vítězkou Young Creation Award: Upcycling na veletrhu Heimtextil 2017

Studentka Ateliéru textilní tvorby UMPRUM Aneta Dvořáková vyhrála cenu v kategorii „Objects“ se svou prací „Párání“ (The Ripping), která pracuje s médiem malby a s uvědoměním, že podstatou malby je plátno. Páráním dochází k rozkladu na nejmenší možné jednotky – útkové nitě s pozůstatky dřívější malby. Díky opětovnému utkání vzniká zcela nové dílo s magickým duchem.

Již pátým rokem cílí mezinárodní soutěž veletrhu Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem „Young Creation Award“ na studenty a absolventy designu a bytové architektury, ale zároveň také na mladé etablované tvůrce interiérového designu.  Téma soutěže „Upcycling“ se zaměřilo na přetváření starých a nepotřebných věcí v nové kvalitní produkty.

Ateliér textilní tvorby pod vedením Jitky Škopové představil na veletrhu Heimtextil i samostatnou expozici na téma Textilní architektura, novodobí nomádi, alternativní bydlení a ekologie. Ateliér se vedle tradičních technik dlouhodobě zabývá hledáním inovativních využití nejrůznějších materiálů. Zároveň jsou respektovány potřeby pro udržitelný rozvoj a ekologii. Filozofie ateliéru se odráží i v tématu pro letošní ročník veletrhu Heimtextil, kde bude představeno pět projektů vzniklých ve spolupráci s českým výrobcem Svitap J.H.J. spol. s.r.o. V souvislosti s hlavní myšlenkou - jak by měl vypadat bytový textil současného století - se ateliér zabýval novými robotickými přístupy při vzniku textilií, vytvořeny byly studie textilních mostů, velkoplošných membrán a vznikla i vize kostela 21.století.

Toolbar-Navigation