we make markets. worldwide.

Svátek spotřebního zboží a designu Ambiente

Největší mezinárodní veletrh spotřebního zboží a designu Ambiente bude jeden z prvních, který se představí v roce 2020 na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem, a to konkrétně ve dnech 7.–11. února. Tak jako každý rok budou produkty na Ambiente rozděleny do tří hlavních segmentů: Dining, Living a Giving.

Minulého ročníku se zúčastnilo více než 130 tisíc návštěvníků ze 167 zemí, kteří se přijeli podívat na ty nejnovější produkty, inovace a trendy od téměř čtyř a půl tisíce vystavovatelů z 92 zemí, z nichž bylo 40 z České republiky, kteří přijeli vystavovat české sklo, ale i další produkty. Na veletrhu najdete produktové zastoupení z oblasti vybavení kuchyně, stolování, nádobí, keramiky, čisticích prostředků, interiérového designu, nábytku, svíček, šperků, dekorativních předmětů i originálních dárečků.

Sekce Dining se zaměřuje na všechno kolem vaření, zboží pro domácnost a jídla – od skla, porcelánu, příborů, kuchyňského vybavení až po elektrické spotřebiče. Pro návštěvníky, kteří se pohybují v gastronomii, je to ideální místo k načerpání inspirace a nových nápadů.

Living se specializuje na vybavení a design domácností. Nabízí řešení pro zařízení interiérů a představuje různé styly nábytku, světel, dekorací, vůní a dalších. Pokud vás zajímá, jak si budeme vybavovat domácnost v blízké budoucnosti, rozhodně tuto sekci nevynechte.

Sekce Giving vám nabídne možnost objevovat ty nejkrásnější a nejoriginálnější nápady na dárky ke každé příležitosti. Najdete zde jak dekorativní doplňky, tak například batohy, ale i šperky.

Tak jako každý rok, nebude ani na nadcházejícím ročníku chybět přehlídka trendů pro sezonu 2020, které vymyslí studio bora.herke.palmisano. Tyto budoucí trendy vycházejí z tvarů, barev a materiálů, jež budou inspirovat konzumenty po celém světě. Pro ročník 2020 to jsou Shaped + Softened, který se snaží do nábytku zapracovat měkké tvary, Precise + Architectural, jenž nachází inspiraci v industrialismu, který kombinuje s vysoce kvalitními materiály, a Artistical + Diverse. Ten se snaží vytvořit z místa, v němž člověk žije, osobitou koláž, k čemuž využívá jemné barvy.

Jako další z doprovodného programu si rozhodně nemůžete nechat ujít Ambiente Academy v hale 9.1 a 11.1, jež nabídne přednášky z oblasti budoucnosti spotřebního zboží a je ideálním místem k prohloubení znalostí v oboru. V populárním programu Talents se v roce 2019 prezentovalo 36 mladých designérů z 18 zemí, 6 účastníků bylo z České republiky. V halách 4.0 a 8.0 předvedli své inovativní nápady z oblasti Dining a Living za podpory Messe Frankfurt a získali tak příležitost se prosadit. Tato tradiční akce bude pokračovat i v roce 2020, dokonce se třemi zástupci z České republiky. Zajímavá bude i speciální výstava Solutions v hale 4.0, prezentovaná designérem Sebastianem Bergnem, který sestavil výběr inovativního a působivého vybavení do kuchyně a domácnosti, jenž může ulehčit práci při vaření či uklízení.

V roce 2020 bude výstavní hala 6.0 zaměřena výhradně na segment HoReCa, na nějž bude kladen zvláštní důraz. Hala doplní stávající sortiment zboží z oblasti Dining a přidá i něco navíc. K vidění zde bude i HoReCa Academy, kde budete mít možnost zúčastnit se přednášek z oboru pohostinství. Oblíbená akce HoReCa Get-Together utvoří platformu pro setkávání a navazování obchodních kontaktů.

Na veletrhu se bude udílet i několik cen. German Design Award, již udílí German Design Council v Galerii 1, odmění produkty, výrobce nebo designéry, kteří se podílí na utváření světových trendů v oblasti designu. Velice zajímavá je tradiční anticena Plagiarius, jež „ocení“ výrobce padělaných produktů. Zároveň chce zvýšit povědomí o ochraně značky. Cenu Kitchen Innovation of the Year si odnese produkt, jejž zvolí přímo konzumenti.

Mimo tyto akce budou k vidění kuchaři, baristé, znalci vína a mistři pekaři, kteří prozradí některé ze svých tipů a triků na přípravu jídla či pití.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Více informací o veletrhu naleznete zde nebo na našich facebookových stránkách.

Toolbar-Navigation