we make markets. worldwide.

Techtextil 2017

Ve dnech 9. – 12. května 2017 mezinárodní veletrh technických a netkaných textilií Techtextil představí ve Frankfurtu nad Mohanem kompletní spektrum nabídky a know-how odvětví - od výzkumu a vývoje přes různé materiály, výrobu, další zpracování a recyklaci až k aktivním článkům, jakými jsou svazy a specializovaná nakladatelství.

Mottem letošního ročníku je „Život ve vesmíru“, jež vzniklo ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA) a Německým střediskem pro letectví a kosmonautiku (DLR). Organizátoři se rozhodli představit veřejnosti rozsáhlé spektrum využití technických textilií, jež ilustrují na příkladech v sektoru letectví a kosmonautiky. K vidění bude rozsáhlé spektrum využití technických textilií, jež organizátoři ilustrují na příkladech v sektoru letectví a kosmonautiky.

Veletrh nabídne produkty a postupy z téměř všech oborů lidského života - od oblečení přes budovy, mobilitu a bezpečnost až po medicínu a zemědělskou techniku - jinými slovy, produkty a postupy ve všech oblastech, které jsou pro cestování a přežití ve vesmíru nezbytné. Připravena bude speciální prezentace high-tech textilií a technologií jejich zpracování pro účely vesmírných expedic s názvem „Living in space“ rozdělená dle jejich způsobu použití do čtyř hlavních témat: Mobilita, Oděvy, Civilizace a Architektura.

Doprovodný program je zaměřen na digitální tisk a například ve speciálním sekci s názvem „Digital Textile Micro Factory“ představí veletrh technologie povrchové úpravy textilu, například laserovou povrchovou úpravu nebo dekonstrukci povrchu, jež jsou součástí procesu zpracování textilu. Na minulý ročník naváže společná přehlídka inovativních přístupů k oděvům pod názvem „Innovative Apparel Show“, na níž studenti čtyř evropských univerzit představí své návrhy oděvů z funkčních textilií spolu s jejich výrobními a zpracovatelskými postupy. Již po čtvrté bude slavnostně předávána také prestižní cena za inovativní přístupy – Textextil Innovation Award.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Toolbar-Navigation