we make markets. worldwide.

Techtextil 2019: Novinky ze světa technických textilií

Ve dnech 14.–17. května 2019 se na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem představí přední světový veletrh technických a netkaných textilií Techtextil. Bude zde k vidění kompletní spektrum nabídky i využití textilních materiálů. Na letošní ročník dorazí rekordní počet vystavovatelů.

Speciální událostí letošního veletrhu je „Urban Living – City of the Future“, která má za cíl ukázat, jaký vliv budou mít technické textilie na život ve městech budoucnosti. Každé dva roky se na veletrhu setkají experti z nejrůznějších odvětví, ať už z oblasti architektury, medicíny či módního průmyslu. Jedním z centrálních témat nadcházejícího ročníku bude také udržitelnost. Nově se na veletrhu objeví Techtextil Forum, které bude sloužit jako místo k diskusi mezi vystavovateli, návštěvníky, výzkumníky a experty v oboru. Zároveň se zde budou konat odborné přednášky.

Rozhodně byste si neměli nechat ujít speciální akci „Urban Living – City of the Future“, v jejímž rámci připravili organizátoři veletrhu náhled do města budoucnosti. Na prostoru 500 m2 bude demonstrováno, jak mohou inovace v oboru textilií zlepšit život ve městech. K vidění budou také vybrané inovace z oblasti architektury, mobility, medicíny a módy.

V doprovodném programu nebude ani letos chybět udílení ceny Techtextil Innovation Award za výjimečné a inovativní nápady v oblasti technických, netkaných a funkčních textilií. Rovněž bude probíhat studentská soutěž „Textile Structures for New Building“, zaměřená na využití textilních materiálů ve stavebnictví a architektuře. Na veletrhu nebudou chybět ani mezinárodní univerzity, instituty a módní vysoké školy, které zde budou prezentovat své výukové programy.

Paralelně s Techtextilem probíhá veletrh Texprocess, který se zabývá stroji a zařízeními pro textilní průmysl.

Více informací o veletrhu a doprovodném programu naleznete zde nebo na našem Facebooku.

Vstupenky si můžete pořídit online za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenka zároveň slouží jako jízdenka na městskou hromadnou dopravu ve Frankfurtu.

 

Ceny vstupenek

Předprodej

Pokladna

jednodenní

27 €

37 €

permanentní

46 €

66 €

studentská

-

24 €

 

Toolbar-Navigation