we make markets. worldwide.

Texprocess 2017

Ve dnech 9. – 12. května 2017 mezinárodní veletrh technologií pro zpracování textilu a pružných materiálů Texprocess přivítá ve Frankfurtu nad Mohanem návštěvníky z celého světa a přední světoví výrobci zde představí své novinky z oblasti strojů a zařízení, zpracování, IT systémů i služeb.

Mottem letošního ročníku je „Život ve vesmíru“, jež vzniklo ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA) a Německým střediskem pro letectví a kosmonautiku (DLR) a organizátoři se rozhodli představit letos veřejnosti rozsáhlé spektrum využití technických textilií, jež ilustrují na příkladech v sektoru letectví a kosmonautiky.

„Vesmír fascinuje lidi po celém světě. Všechny naše vesmírné mise se opírají o mnohaletý výzkum a inovace, v nichž hrály rozhodující úlohu nové materiály a technologie jejich zpracování,“ říká o spolupráci s organizátory veletrhů Techtextil a Texprocess Frank Salzgeber, vedoucí Divize transferu technologií (TTPO) Evropské kosmické agentury (ESA) a Dr. Rolf-Dieter Fischer, ředitel sekce pro marketing nových technologií Německého střediska pro letectví a kosmonautiku (DLR) k tomu dodává: „Díky jejich mimořádné trvanlivosti a teplotní odolnosti lze mnohé materiály vyvinuté pro kosmické lety použít i při výrobě zboží každodenní spotřeby a naopak. To platí zejména pro materiály na bázi optických vláken, vyvinuté pro kosmické obleky, jež regulují teplo a vlhkost. V současné se době se používají na sportovní obuv, oděvy i bytový textil."

Doprovodný program je zaměřen na digitální tisk a například ve speciálním sekci s názvem „Digital Textile Micro Factory“ představí veletrh technologie povrchové úpravy textilu, například laserovou povrchovou úpravu nebo dekonstrukci povrchu, jež jsou součástí procesu zpracování textilu. Na minulý ročník naváže přehlídka inovativních přístupů k oděvům pod názvem „Innovative Apparel Show“, na níž studenti čtyř evropských univerzit představí své návrhy oděvů z funkčních textilií spolu s jejich výrobními a zpracovatelskými postupy. Po dobu konání veletrhu proběhne již tradičně také „Texprocess Forum“ s více než třiceti plánovanými přednáškami, workshopy a panelovými diskuzemi na nejaktuálnější témata v oboru. Již po čtvrté bude v rámci veletrhu udělována prestižní cena s názvem „Texprocess Innovation Award“.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Vstupenky slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

Toolbar-Navigation