we make markets. worldwide.

Trendy veletrhu Heimtextil 2017

Veletrh Heimtextil 2017 nás láká na cestu do neznáma, na níž můžeme dát průchod zvědavosti a nechat se unést novými originálními produkty a trendy. Skrze „Theme Park“ s hlavním tématem „Explorations“ budou ve dnech 10. až 13. ledna 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem návštěvníkům již tradičně představeny aktuální trendy na následující sezónu.

„Na základě tématu „Explorations“ jsme hledali materiály, struktury a prvky, jež nám pomohou v inovativním tvoření. Na naší průzkumné cestě jsme objevili látky, jež ve spojení s jinými materiály daly vzniknout překvapivým kombinacím. Těchto devět látek z neznámých světů nás zcela zasáhlo. Jejich přirozená krása dává vyniknout neočekávané smyslovosti,“ vysvětila na konferenci Natalie Weinmann a představila tak letošní přehlídku trendů.

Virtual Explorations (Virtuální objevy)

Rozvoj digitálních procesů v odvětví otevírá nové možnosti interpretace průsvitnosti a díky perleťovému lesku působí tkanina velmi živě. Jemné tkaniny a hedvábí připomínají díky jedinečné holografické hře odstínů odraz na vodní hladině. Tomuto trendu vládnou extravagantní květinové vzory, výšivky, krajky a žakárové vzory. Zrodila se nová forma digitální exotiky. Stavby buněčných organismů inspirují a iniciují nové chápání 3D. Organické – živočišné struktury propůjčují technickým materiálům smyslnou a poetickou flexibilitu.

Cultural Explorations (Kulturní objevy)

Dnešní doba je typická dynamickým vývojem městského multikulturalismu: různé kulturní vlivy se spojují a vytvářejí jedinečnou multikulturu. Tuto transformaci vnímáme i v interiérech. Lidé se již nezaměřují na jednotlivé kultury, tradiční techniky se modernizují a propojují a výsledkem jsou velmi moderní a luxusní modifikace. Pigmentové barvy se propojují s městskými odstíny a vytvářejí originální etnický vzhled.

Planetary Explorations (Planetární objevy)

Ve virtuálním neznámém meziplanetárním světě se využívají neznámé suroviny. Z materiálů, jež mají ochranné vlastnosti, se extrahuje magický lesk a vznikají dosud neznámé textury. Nové techniky na bázi otěru dávají vzniknout jemným strukturám připomínajícím řez minerálu a díky speciálním procesům vznikají nové druhy stínování. Barevná paleta tohoto trendu si hraje se světlými a tmavými odstíny a osciluje mezi jasnými bílými a popelavě šedými tóny.

Natural Explorations (Přírodní objevy)

Cesta ke znovuobjevení městského světa nás zavede zpět do přírody. Použití přírodních materiálů v průmyslových výrobních procesech je stále žádanější – v neposlední řadě z úcty k naší planetě. To ale není vše – interiér vstupuje do symbiózy s přírodou a my dotykem objevujeme přírodní krásu vláken připomínajících strukturu dřeva nebo kůry. Za pomoci geometrických prvků materiály napodobují rostlinnou říši a skrze promyšlené struktury se do interiérů dostává i svět zvířat. Intenzivní zelené tóny se mísí s barvami inspirovanými kůrou stromů a zeminou.

Toolbar-Navigation