we make markets. worldwide.

IFFA 2016

IFFA je přední veletrh pro zpracování, balení a prodej v masném průmyslu, který se koná od 7. do 12. května ve Frankfurtu nad Mohanem. Díky šířce i hloubce produktového portfolia, stejně jako nadprůměrné návštěvnosti mezinárodních vystavovatelů a návštěvníků, potvrzuje veletrh IFFA každé tři roky svou jedinečnou pozici na trhu.

V roce 2013 navštívilo veletrh přes 60 000 návštěvníků ze 142 zemí a zhruba 960 vystavovatelů. I letos lze očekávat vysokou návštěvnost s více než 60% zastoupením zahraničních vystavovatelů. Na ploše o celkové velikosti 109 000 m2 bude prezentováno pět různých produktových skupin. V hale 4.0 se představí trendy a nové produkty na trhu s ingrediencemi, kořením, přídavnými látkami, klobásovými střívky a obaly. V hale 4.1 poznáte důležitou produktovou skupinu v kontextu masného průmyslu, a to produkty a služby pro maloobchod. V hale 11 budou k vidění produkty a služby v oblasti obalových materiálů, řeznických potřeb, systémů pro vážení a měření i potřeb pro zpracování a řezání masa a uzenin. Výrobci potřeb pro porážku a bourárny budou mít své stánky opět v halách 9.0 a 9.1. Obecné potřeby pro zpracování masa budou umístěny v hale 8.

iffa

IFFA je důležitým indikátorem trendů odrážejících aktuální změny, s kterými se výrobci vybavení pro masný průmysl denně setkávají. Mezi hlavní témata letošního roku patří mimo jiné i regionální potraviny a správné zacházení se zvířaty. Řezníci využívají potřeb nových zákazníků, kteří rádi nakupují místní potraviny, a nabízejí vlastní produkty z místních surovin, jež jsou typické pro daný region. Tradiční řezník se navíc může odlišit od jiných dodavatelů tím, že zpracovává jen prvotřídní maso ze specifických plemen chovaných na základě extenzivních zemědělských metod. Neméně důležitá je pohoda zvířat, o kterou se zajímají nejen aktivisté, ale i běžní zákazníci. Pozornost upoutá regionální původ zvířat, přeprava na co nejkratší vzdálenost a porážka rukou řezníka, který před porážkou i při ní postupuje humánně a zvíře nestresuje.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na Mezinárodní ocenění kvality, díky kterému mohou všichni zúčastnění řezníci porovnat kvalitu svých produktů se zahraniční konkurencí. V hale 11.1 budou v rámci IFFA Forum probíhat specializované přednášky doplněné praktickými příklady jednotlivých vystavovatelů. Jedním z hlavních témat bude například bezpečnost potravin a sledovatelnost původu.

Toolbar-Navigation