we make markets. worldwide.

Přehlídka trendů na Ambiente 2012

Význam veletrhu spočívá mimo jiné v tom, že každoročně v předstihu definuje ve spotřebním zboží trendy, které budou aktuální v následujícím období. Konkrétní tvář pak těmto trendům dává prestižní prezentace Trend Fórum, což je instalace vybraných produktů vystavovatelů na veletrhu Ambiente, kterou připravuje designérské studio bora.herke.palmisano Stilbüro. Jejich neomylné a spolehlivé výhledy trendů patří v sektoru spotřebního zboží k nejvyhledávanějším.

Trendy Ambiente – 2012: Odvážné barvy!

V trendech pro sezonu 2012 vládne optimismus, široká plejáda barev, excentrické kontrasty a maximální zjednodušení. Naše domovy jsou barevnější a svobodnější. Čtyři aktuální trendy nazvané ,electric romance‘ (elektrická romance), ,dark attitude‘ (temný přístup), ,light innocence‘  (světlá nevinnost) a ,radiant modernity‘  (zářivá modernita) jsou souhrnem hlavních směrů v oblasti designu spotřebního zboží.

 

,electric romancepředvádí folklorní, tradiční a starobylé rukodělné techniky v modernizované podobě, bezstarostné a se špetkou humoru: přírodní a recyklované materiály se objevují v sytých letních barvách – trávově zelené, slunečnicové žluti nebo rumělkové modři – a designu vévodí pastorální motivy v čele s květinami, kostkami, propletenými větvičkami s lístky a ptáčky a rustikální výšivky.

 

,dark attitude je mezi trendy Ambiente hvězdou: kombinuje ležérní a glamour styl, a tak vytváří nonšalantní vzhled pro každodenní užití, který však neztrácí sebedůvěru a extravaganci: znakem trendu jsou vzácná dřeva v kombinaci s lesklými kovy a hrubou džínsovinou, skulpturální formy a dominantní barvy typu námořnické modři, kaštanové hnědi, kouřové šedi a grafitové černi.

 

,light innocence je propracovanější, jemnější a purističtější. Hlavním tématem tohoto trendu je světlo, které pomocí pudrově pastelových barev vytváří téměř éterický pocit. Vede hlavně sklo ve všech podobách, porcelán, drobná keramika a organické formy – vše s důrazem na jemnost a propracovanost stylu, který je absolutně prostý veškeré výraznosti a troufalosti a věrný mottu, které praví, že méně je více.

 

Méně je více však neplatí pro ,radiant modernity‘, trend, jemuž vévodí nápadné a do očí bijící barvy a design 70. a 80. let v divokých barvách. Radiant modernity je odvážný styl, což se projevuje i ve volbě barev – zářivě žlutá, tmavě lilková či světle fuchsiová modř v grafických vzorech často vévodí celému designu a dřevo, kov a kůže nezůstávají v barevnosti pozadu.

Další informace k Přehlídce trendů najdete zde.

Toolbar-Navigation